Spotkanie rodzin adopcyjnych 2021

W dniach 29 i 30 maja oraz 19 czerwca odbyło się VII Spotkanie Rodzin Adopcyjnych organizowane przez nasz ośrodek. Ze wzgledu na stan epidemii spotkanie miało nietypowy przebieg: pierwsza część została przeprowadzona w internecie, druga stacjonarnie w Jaroszowcu koło Olkusza. 

W pierwszym etapie dzieci z rodzicami uczestniczyły w warsztatach zdrowego odżywiania pt. "Gotowanie na ekranie" dotyczących zdrowego odżywiania. Warsztaty prowadzone on-line przez psychodietyków z "Dziecięcej Akademii Dietetycznej" przypomniały rolę warzyw w diecie, pozwoliły zapoznać się ze sposobami przygotowania apetycznych potraw na bazie jarzyn, umożliwiły wspólne przyrządzenie smacznego koktajlu, stały się okazją do zdobycia nowych informacji na temat szpinaku, awokado oraz buraka i stworzyły szansę na zweryfikowanie zdobytej wiedzy w finałowym quizie. Po zakończeniu warszatów zadaniem uczestników było przygotowanie w gronie rodzinnym jednego z trzech zaproponowanych przez prowadzących dań (wege burger z frytkami z batatów, zupa krem z brokuła, ptasie mleczko z chia) i przesłanie do ośrodka jego zdjęcia. Efekty pracy okazały się imponujące! Przedstawiamy je w galerii poniżej. 

Czerwcowa część spotkania odbyła się w Jaroszowcu koło Olkusza. Dzięki gościnności proboszcza parafii ks. Jana Wieczorka wydarzenie zostało zainaugurowane Mszą św. w jaroszowieckim sanktuarium NMP Wspomożenia Wiernych.  Po Eucharystii rozpoczęła się fabularyzowana gra terenowa, podczas której drużyny rodzinne odnajdywały na leśnym trakcie bajkowe postacie i wykonywały określone przez nie zadania. Spotkanie zakończył poczęstunek na placu przy kościele, podczas któego dzieciom zostały przekazane nagrody za udział w warsztatach dietetycznych oraz uczestnictwo w grze terenowej. 

Bardzo dziękujemy rodzinom, które odpowiedziały na nasze zaproszenie i wzięły udział w tegorocznym spotkaniu. Dziękujemy też wszystkim, dzięki którym wydarzenie mogło się odbyć. Jesteśmy szczególnie wdzięczni ks. kan. Janowi Wieczorkowi za życzliwe przyjęcie w Jaroszowcu, wolontariuszom za nieocenioną pomoc w goszczeniu uczestników, prowadzącym warsztaty dietetyczne oraz organizatorom gry terenowej za kompetencję i profesjonalizm.

Organizacja spotkania była możliwa dzięki grantowi przyznanemu przez Fundację ORLEN w ramach projektu "Moje miejsce na Ziemi" oraz wsparciu Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów S.A. Darczyńcom składamy gorące podziekowania.

 

Galeria

Diecezjalny
Ośrodek Adopcyjny
  • ul. Skautów 1
  • 41-200 Sosnowiec
  • pokój nr 4
Kontakt
  • tel. 32 269 51 70
  • tel. 519 512 819
  • fax 32 292 98 93
  • e-mail: doa.sosnowiec@gmail.com


Prowadzenie ośrodka adopcyjnego jest finansowane przez Województwo Śląskie ze środków z dotacji celowej z budżetu państwa