"Jeżyk pod króliczym dachem, czyli adopcyjne opowieści o niezwykłej treści"

Drodzy Rodzice i Opiekunowie!
Drodzy Terapeuci i Nauczyciele!
 
Oddajemy w Wasze ręce pierwsze wydanie adopcyjnych opowieści o niezwykłej treści. Ich autorami są Ci, którzy w naszym ośrodku przeszli długą, ale – jak sami twierdzą – piękną drogę przygotowania do pełnienia funkcji rodziny adopcyjnej. Napisanie bajki adopcyjnej jest jednym z zadań, z którym mierzą się kandydaci do przysposobienia dziecka na etapie szkolenia. Mają oni siedem tygodni na stworzenie opowieści, która w przyszłości ma wprowadzić ich dziecko w świat adopcji. Każda historia jest rodzajem przypowieścii stanowi ilustrację doświadczeń tych Dużych, którzy chcą mieć Dzieci, ale także tych Małych, którzy chcą mieć Rodziców.
 
Niechaj zatem dobrodziejstwa płynące z niezwykłych treści adopcyjnych opowieści idą w świat i staną się wsparciem dla tych, którzy tego potrzebują. Niech edukują, rozwijająi działają jak plasterek na adopcyjne rozterki. „Jeżyk pod króliczym dachem” niesie ze sobą pewne ukryte przesłanie… Zapraszamy Was zatem do krainy naszych ośrodkowych bajkopisarzy, byście mogli samodzielnie do niego dotrzeć.
_________________________
Redakcja: Zespół DOA w Sosnowcu
Korekta: Maria Mroczka-Marzec
Okładka i ilustracje: Stanisława Pająk
Skład i łamanie: Małgorzata Boroń
Druk: RADKAR Agencja Reklamowa
Wydawca: DOA w Sosnowcu
_________________________
Prowadzenie Diecezjalnego Ośrodka Adopcyjnego jest finansowane ze środków Województwa Śląskiego pochodzących z dotacji celowej z budżetu Państwa.
 
 

Galeria

Diecezjalny
Ośrodek Adopcyjny
  • ul. Skautów 1
  • 41-200 Sosnowiec
  • pokój nr 4
Kontakt
  • tel. 32 269 51 70
  • tel. 519 512 819
  • fax 32 292 98 93
  • e-mail: doa.sosnowiec@gmail.com


Prowadzenie ośrodka adopcyjnego jest finansowane przez Województwo Śląskie ze środków z dotacji celowej z budżetu państwa